جتصا - جوهر تجربه‌های صادراتی

بازاریابی نوین در صادرات

بازاریابی نوین در صادرات - جتصا

بازاریابی نوین در صادرات

اخیراً به دلیل تأثیر فضای مجازی، تجار، تولیدکنندگان و مراکز پخش کالا در کشورهای مختلف کمتر تحت‌تأثیر تاکتیک‌های معمولی فروش مثل نمایندگی فروش یا دفاتر بازرگانی قرار می‌گیرند و علاقه دارند خودشان کاوش کنند، تأمین‌کنندگان بیشتری را شناسایی و اقدام به خرید کنند!
در اینجا شرط موفقیت صادرکننده حضور در فضای دیجیتالی مطابق خواست و نیاز خریداران عمده و البته با اصول حرفه است! زیرا برای موفقیت مثل هر کار دیگری به رعایت اصول حرفه‌ای نیاز است.

چرا باید صادرات کنیم

استفاده از ابزارهای نوین چگونه باعث رشد صادرات می شود؟

ابزارهای بازاریابی نوین باید به نحوی کالا یا خدمات را به خریدار عمده معرفی کنند که حتی در سفر به ایران هم نتوانند به این اطلاعات دست پیدا کنند و این همان چیزی است که دقیقاً خریداران عمده دنبال آن‌اند!
سفر به کشور مقصد و هماهنگی با خریداران، شرکت در نمایشگاه، پیدا کردن شریک محلی، تأسیس دفاتر فروش و دادن نمایندگی همه از روش‌های سنتی بازاریابی‌اند که به‌مراتب نسبت به روش‌های نوین بازاریابی پرهزینه‌تر و از طرفی نرخ بازگشت سرمایه کمتری هم دارند.
شکی نیست دیجیتالی کردن بازاریابی صادراتی، صادرکنندگان ایرانی را بیشتر در معرض دید خریداران عمده آن هم نه یک کشور خاص بلکه در معرض دید خریداران کشورها و مناطق بیشتری قرار می‌دهد که شانس یافتن مشتری بین‌المللی را تا چندبرابر افزایش می‌دهد!
البته ورود به بازارهای جدید قرار نیست در مدت کوتاه و یکباره اتفاق بیفتد بلکه هر تغییری نیاز به زمان دارد. هر تولیدکننده یا صادرکننده اگر بتواند با هدف‌گذاری ۲۰ درصدی فروش کل خود برای ورود به بازار سایر کشورها برنامه‌ریزی کند بعد از مدتی مشتریان زیادی در بازار سایر کشورها خواهد داشت!

جهانی فکر کنیم

واقعا بازاریابی نوین در صادرات موثر است؟

امروزه بازاریابی دیجیتالی یا Digital Marketing و ابزارهای مدرن آن از زیرمجموعه‌های بسیار مؤثر بازاریابی صادراتی است.
همه ما معجزه فضای مجازی در بازار داخل را دیده‌ایم و شاهد رشد حتی تا چند صد برابری برخی شرکت‌ها و بنگاه‌هایی که از این فضا به‌خوبی استفاده کرده‌اند را به چشم دیده‌ایم!
اکنون فضای دیجیتال از خریدهای جزء به خریدهای عمده و بین‌المللی کشیده شده است و خریداران عمده هم در سراسر جهان با این فضا خو گرفته‌اند و ترجیح می‌دهند به‌جای استفاده از روش‌های سنتی از روش‌های نوین در خرید استفاده کنند.
این کار باعث می‌شود خریداران به تنوع بیشتری در تعداد فروشندگان و تأمین‌کنندگان و هم تنوع کالایی و قیمتی بیشتری دسترسی پیدا کنند!

شناسایی خریداران عمده و قرار گرفتن در معرض دید و جذب آنها از مهم‌ترین چالش‌هایی است که اگر با اصول حرفه‌ای انجام شود قطعاً در این کار موفق خواهید بود!

فرصت های صادراتی در کجاها قرار دارند

می خواهید از فرصت های صادراتی که برای کالای شما وجود دارد آگاهی پیدا کنید؟


تماس برای دریافت مشاوره

ضرورت استفاده از ابزارهای نوین در صادرات

به علت نتایج فوق‌العاده‌ای که تاکنون بازاریابی نوین در صادرات داشته است این موضوع روزبه‌روز در بین خریداران و صادرکنندگان بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد!
در حال حاضر در عصر طلایی استفاده از ابزارهای نوین در بازاریابی بین‌المللی هستیم و هر روز خریداران بین‌المللی بیشتری به این فضا کشیده می‌شوند.
غفلت از این فضا باعث می‌شود صادرکنندگان سال‌های سال در احاطه خریداران سنتی که بیشتر واسطه کشورهای همسایه‌اند باقی و فرصت‌های به‌مراتب بهتر را از دست بدهند!

صادرکنندگان و تولیدکنندگان باید خود را از قیدوبند صادرات فله و بخصوص صادرات به کشورهای همسایه رها کنند و برای صادرات به کشورهایی با وضعیت اقتصادی بهتر که حاضرند در مقابل کالای باکیفیت پول بیشتری پرداخت کنند برنامه‌ریزی کنند.

چه کسانی می توانند از ابزارهای بازاریابی نوین در صادرات استفاده کنند؟

۱ – اولین‌بار قصد صادرات محصول یا خدمت را دارند.
۲ – گسترش بازار صادراتی موجود یا ورود به بازارهای جدید مدنظر است – (در حال حاضر به یک یا چند شرکت صادرات دارید و در پی ورود به بازارهای دیگرند)
۳- رشد فزاینده – در حال حاضر در چندین کشور تجارت می‌کنند و به دنبال گسترش تجارت خود در کشور فعلی یا کشور ثالث‌اند!
شما به‌عنوان یک شرکت صادراتی ممکن است تحت هر یک از دسته‌بندی‌های بالا قرار بگیرید، و ما به شما کمک می‌کنیم تا صادرات خود را از طریق بازاریابی دیجیتال افزایش دهید! هزینه‌های بازاریابی را کاهش و به خریداران عمده دست‌اول بیشتری دسترسی پیدا کنید!

دنبال مشاور صادرات درجه یک هستید؟


تماس بگیرید

چرا خدمات جتصا

خدمات مشاوره صادرات به صورت اختصاصی

مختص مشتری

مشاوره صادرات به صورت زمانبندی

زمان بندی شده

مشاوره قابل اجرا در صادرات

قابل جرا

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول است.

*
*

error: Content is protected !!